"Strzeszyn dla Dzieci" - w pełni responsywna strona na Wordpressie

Nowoczesna, przejrzysta responsywna strona oparta na WordPressie w krótkim czasie – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! Dowiedz się, jak zrealizowaliśmy ten projekt dla poznańskiego stowarzyszenia.


Stowarzyszenie Strzeszyn dla Dzieci skupia się na inicjatywach dla dzieci i młodzieży z jednego z osiedli Poznania. Członkowie dbają o bezpieczną przestrzeń do zabawy, rekreacji i sportu. Realizują swoje cele poprzez organizacje różnego typu spotkań, zabaw, zajęć edukacyjnych, zbiórek, ale najbardziej sztandarowym działaniem SDD jest coroczna organizacja Festynu Rodzinnego.
Jest to grupa entuzjastów, która bez oglądania się na pomoc władz stawia sobie za cel poprawienie stanu terenów rekareacyjnych i uruchamianie na osiedlu coraz to nowych akcji i atrakcji.

Cel i oczekiwania klienta

Klient skontaktował się z nami niedługo przed kolejnym organizowanym przez siebie wydarzeniem z potrzebą zmiany swojej strony internetowej na bardziej nowoczesną i odpowiadającą współczesnym standardom. Po analizie dokonanej wspólnie z Klientem okazało się, że strona wymagała usprawnień w wielu aspektach. Czasu było mało, więc szybko zaczęliśmy wdrażać Klienta i siebie w projekt.

Etapy pracy nad stroną internetową

– Cele Klienta, czyli po co mi ta strona

Najważniejszy punkt analizy, który pozwolił klientowi na sprecyzowaniu swoich potrzeb i życzeń co do strony internetowej. Po analizie sprawdziliśmy, czy strona zawiera elementy, które pomagają jej spełniać jej cele.

– Badanie użyteczności dotychczasowej strony

Znaleźliśmy wiele punktów krytycznych na stronie, które powodowały, że użytkownik nie tylko gubił się na niej, ale nie mógł odnaleźć interesujących go treści. Zapropnowaliśmy także szereg dodatkowych elementów na stronie głównej i podstronach dla uatrakcyjnienia prezentacji treści, zainteresowania go kolejnymi materiałami i zatrzymania użytkownika dłużej na stronie.

– Analiza wyglądu strony

Strona wymagała modernizacji ze względów estetycznych. Analiza ruchu na stronie wykazała, że wymagane jest także dostosowanie jej do wyświetleń na urządzeniach mobilnych.

Ze względu na czas i koszty, Klient zdecydował się na wybór gotowego szablonu. Przygotowaliśmy więc kilka ropozycji, przy wyborze kierując się estetyką, czytelnością i przejrzystością. Wraz z Klientem wybraliśmy nowoczesny i intuicyjny w pełni responsywny szablon. Zależało nam na dostępności strony na różnorodnych urządzeniach, zarówno na przeglądarkach komputera, jak również na telefonie komórkowym czy tablecie.

– Potrzeba CMSa

Kierujemy się zasadą, że nie każdy projekt wymaga CMSa. Jednak w przypadku Stowarzyszenia ważne było dodawanie informacji na bieżąco, więc System Zarządzania Treścią dla administratorów był konieczny.

Przy wyborze CMSa kierujemy się zawsze potrzebami i wygodą klienta. Dotychczasowy serwis Klienta opierał się o WordPressa. Wygodne i sprawdzone narzędzie nie wymagało zmiany. Spełniało ono wszystkie wymagania, a pamiętać trzeba, że bardzo łatwo rozwijać taki serwis o nowe funkcjonalności, korzystając z gotowych modułów.

Największym wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy przy tym projekcie, był przede wszystkim bardzo krótki czas na jego realizację. Oczywiście nie mogło to być wymówką dla nas i cały proces produkcji strony został zachowany, wszystkie etapy projektu doprowadzone do końca, jakość naszej pracy nie zmieniła się. Kilka tygodni przed imprezą udało nam się wdrożyć w pełni responsywną stronę Stowarzyszenia Strzeszyn dla Dzieci. Najważniejsze cele klienta zostały spełnione.

 

Byliśmy odpowiedzialni za:

  • analizę użyteczności strony
  • wybór i dostosowanie szablonów (Bootstrap)
  • wdrożenie WordPressa

 

Odwiedź stronęSkontaktuj się z nami

Zastanawiasz się nad nową stroną internetową?
Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Logo